Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"  Історія=Музейна кімната "Історія села"

Перші відомості про освіту в селі датовані кінцем 18 століття. Це була церковноприходська школа.

В 1898 році в цій школі навчалося 15 дітей. Вчили грамоти дяки Савицький і Смеричанський. Курс навчання тривав лише один рік Лише після 1903 року в Шепіївку було прислано вчителя і організовано трикласну школу.

Вона проіснувала до 30-х років. За роки радянської влади в 30-х роках в селі було побудовано нову школу. Стала вона семирічною в 1937 року. Того ж року відбувся перший її випуск.

Першим директором школи був Мартинюк Володимир Іванович. Читали українську мову і літературу і російську Роза Костянтинівна Тонконога, фізику – Костюченко Микола Микитович, а фізкультуру Крижанівська Цезерина Мар’янівна.

Школа була гордістю с.Шепіївки. Шепіївський колгосп «Нове життя» був передовий в районі і школа була як подарунок дітям.

Із спогадів тодішньої випускниці Андрусь Л.Г. «Перший випуск 7-го класу був шикарний. У нас був новий духовний оркестр і під його музику під час випуску ми навіть з учителями танцювали. А жінка директора школи вгощала нас мороженим, якого ми до тих пір не то що не їли, але й не бачили.

В цей рік багато з нас поступили вчитись в технікуми. 1937 рік для мене був дуже радісний, щасливий рік правди».

Коли в нашу країну прийшла Велика Вітчизняна війна, багато випускників школи пішли на фронти. Частина з них загинули, але ніхто не служив ворогові. Окупаційна влада намагалась відновити навчання в школі, але з цього мало що виходило.

Коли Шепіївку звільнили від ворога (9.03.1944.) школа відновила навчання дітей. Директором школи був Дідик М.Д. Вчителями були Кухар Г.К., Крижанівська Ц.М., Щур Л.І., Кухар О.Н. Хоч і не вистачало підручників зошитів, наочності, але діти старалися здобувати знання. З того потоку вийшов професор Скічко М.Д., кандидати технічних наук Кравчук А.Ф. і багато здобули вищу освіту, середню спеціальну.

В кінці 50-х років школа стала восьмирічною. Поповнювалися наочністю класи, вже більше надсилали книжок, відкрили шкільну майстерню. А в 70-х роках школа стала дев’ятирічною.

За цей час в ній працювали директорами: Любацький А.К., Кліванський В.Т., Перетяжко В.С., Волощук П.В., Мурований В.В., Білоус В.І., Григораш М.О., Вдовиченко О.М., Літушко А.П.

Кожний із них вніс свій вклад в покращення навчально-виховної роботи в школі разом з педагогічним колективом.

Станом на 2014 рік функціонує Шепіївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів- дитячий садок, в якій навчається та виховується 55 дітей. Працює 12 педагогів
Кiлькiсть переглядiв: 369

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.